V prvním kole Dobkovice prohrály 1:0.

31. 8. 2017

daniel-prihonsky.jpgPrvní kolo fotbalové 1. B Třídy mají za sebou fotbalisté z Dobkovic. Na půdě Jiříkova, který minulý rok skončil třetí prohrály těsným rozdílem, 1:0. Další zápas je na programu v sobotu 2.9. od 13:30 hod., kde Dobkovice doma vyzvou celek z Chlumce.

Takřka v kompletní sestavě dorazily Dobkovice do Jiříkova, na soupisce chyběl Vítek Ta, Jan Řeháček a Matěj Tomášek. Úvod zápasu byl opatrný z obou stran, přesto od 25. minuty Dobkovice nabíraly na tempu a domácí Jiříkov začal po fyzické stránce odpadat. V 31. minutě byl faulovaný ve vápně Michal Štol, rozhodčí nařídil pokutový kop, ke kterému se postavil Dan Příhonský, ale na brankáře si bohužel nevyšlápl. Velkou šanci měl ještě do poločasu Šmalcl, když se dostal do malého vápna, ale přestřelil. Poločas skončil 0:0.

Druhá půle začala smolně pro Dobkovické. V 58. minutě vypadnul vysoký míč z rukou Lukáše Vlka před dobíhajícího útočníka a Jiříkov se pohodlně dostal do vedení 1:0. V 65. minutě nedokázal dotlačit míč do branky střídající Lohniský - ani Dyrynk, který o pár minut později přestřelil z malého vápna odkrytou branku. Dobkovice si vytvářely gólové příležitosti, ale Jiříkov si už tři body nenechal vzít a zbytek zápasu důsledně odbránil.

„Bylo to těžké. Soupeř má mladý a běhavý tým. Měli jsme asi více štěstí. Byl to spíše plichtový zápas, ale prostě jsme byli o ten jeden gól lepší,“ pravil asistent jiříkovského trenéra Michal Stodola. „Z výsledku jsem zklamaný. Byli jsme lepší a měli minimálně pět vyložených šancí. Navíc jsme nedali penaltu. Ale herně to bylo dobré,“ řekl trenér Dobkovic Zdeněk Štol. Děčínský deník

TJ Spartak Jiříkov : SK Dobkovice 1:0 (0:0)