V poháru pokračujeme dál !

6. 9. 2018

foto-trmice-dobkovice_galerie-980.jpgV poháru Dobkovice postupují do druhého kola. Vůbec poprvé se podařilo postoupit do dalších vyřazovacích kol. Ve středu na domácím hřišti porazily Lovosice vysoko 5:0. Další zápas Dobkovice hrajou opět na domácím hřišti, v sobotu je čeká 3. kolo 1.B Třídy a přivítají Union Děčín. Ten v poháru také uspěl, porazil Štětí 5:4.

Dobkovice byly proti Lovosicím v pozici papírově slabšího soupeře. V prvních minutách to nebylo vůbec znát a byl k vidění pěkný fotbal. První šanci zápasu měl Michal Štol, když se řítil sám na brankáře, ale neuspěl. V 16.minutě si diváci v Dobkovicích poprvé zařvali, když se efektně trefil Popescu, 1:0. O pár minut později byla k vidění pěkná kombinace domácích fotbalistů. Šmalcl vyslal svou průnikovou nahrávkou do běhu Radka Štola, ten našel volného Příhonskýho, který míč bez problému uklidil do odkryté branky, 2:0. Pak se ukázal Marek Tomáš, když zlikvidoval Lovosický nepříjemný pokus. Pár minut před koncem prvního poločasu měl na hlavě třetí branku Radek Štol, ale jeho pokus šel vysoko nad břevno. Dobře hrající Tomáš Dyrynk mohl také zvýšit stav, ale jeho sólo skončilo kousek vedle tyče. Druhý poločas pokračoval ve stejném tempu. Uklidňující gól přišel v 67. minutě, když Šmalcl pěkně obstřelil brankáře, 3:0. Zahazování šancí však ze strany Dobkovic pokračovalo. Ve velké šanci se ocitl Michal Štol, ale hlavou a později nohou neuspěl. Popescu pálil z otočky a jeho střele také chyběl kousek. Příhonský z přímého kopu trefil boční síť. Čtvrtá branka přišla skoro k závěru druhé půle, na centr z leva si naběhnul Radek Štol, jeho střelu ještě lehce těčnul hostující záložník a míč skončil v brance. Radek Štol mohl ještě přidat branku, ale nastřelil spojnici. Definitivní tečku zápasu zapsal v poslední minutě Šmalcl, když napálil odražený míč z velkého vápna k pravé tyči. Utkání řídil výborně hlavní rozhodčí Josef Šefčík.

SK Dobkovice : ASK Lovosice  5:0 (2:0)

Góly: 2X Šmalcl, Popescu, Příhonský, Radek Štol