Unčín dostal v Dobkovicích potupného bůra.

26. 10. 2018

jakub-smalcl---foto--decinsky-denik--autor--jaroslav-zeman.jpgFotbalisté z Dobkovic po velmi nepovedeném utkání v Jiříkově, konečně zabraly a deklasovaly Unčín 5:0. Kaňkou zápasu bylo zranění Kutzlera, který byl odvezen sanitou do nemocnice v Děčíně. Dobkovice teď čeká další domácí utkání, v neděli přivítají poslední Velké Březno.

Opět ve druhé minutě zápasu měly Dobkovice velkou šanci. Radek Štol sklepnul křižný míč Doksanskýho do vápna, kde si naběhl Šmalcl, ale trefil bránícího hráče. Po rohovém kopu si naběhnul Doubek, ale hlavou přestřelil těsně nad. Tlak pokračoval a Michal Štol ve velk příležitosti také minul hlavou branku. Když už branka přišla, tak ji neuznal asistent rozhodčího, podle něj zahrál Martin Popčák míč už za čárou a tak branka Radka Štola neplatila. Ve 26. minutě se už Dobkovice dočkaly, zblokovaný centr si ve vápně našel právě Radek Štol a bylo to 1:0. O deset minut později svůj průnik na branku zakončil střelou k tyči Příhonský, 2:0. Efektivní přechod do útoku a třetí branka, Michal Štol našel ve vápně Jaromíra Dyrynka a ten si s míčem poradil, 3:0. Ve druhém poločase Dobkovice pokračovaly v důkladné zabezpečené obraně a s touhou přidat ještě nějakou branku. V 66.minutě vlétnul do vápna dobře hrající Jaromír Dyrynk a svým důrazem přelstil obranu i brankáře a zvýšil na 4:0. O pár minut později si naběhnul do vápna Šmalcl a svoji střelou na vzdálenější tyč vystřelil ´´bůra´´.

,, Herně to bylo vlastně stejné jako v předešlých zápasech. Akorát jsme teď konečně dali góly. Unčín jsme vlastně do ničeho nepustili. Stínem je těžké zranění Kutzlera, pro kterého musela přijet sanitka, ´´ prozradil trenér Dobkovic. Zdroj Děčínský deník.

SK Dobkovice : Sokol Unčín 5:0 (3:0)

Góly: 2x Dyrynk Jaromír, Štol Radek, Příhonký, Šmalcl