S Unionem remíza a výhra na penalty.

13. 9. 2018

iq7.jpgMinulé kolo hostily Dobkovice na svém hřišti Union Děčín. V napínavém utkání dvakrát dotahovaly a zápas skončil nerozhodně. Na penalty měly štěstí Dobkovice a připisují si o bod víc než soupeř. Na svém domácím hřišti tak zatím drží neporazitelnost.

První vážná šance prvního poločasu přišla ve 21. minutě, kdy se o pěknou střelu postaral Šmalcl, ale brankář Unionu byl pozorný. Dobkovice měly více ze hry a byly aktivnější směrem dopředu. Union hrozil pouze z brejků, který obrana Dobkovic zastavovala. Jeden se přece jen nepodařilo zastavit a to v poslední minutě prvního poločasu. Union si ze standartní situací v oblasti velkého vápna, s trochou štěstí poradil, 0:1. Dobkovice šly do druhé půle s tím, že zápas otočí. Srovnání přišlo poměrně brzy, v 61.minutě sklepl hlavou míč Radek Štol a Pavel Doksanský vlétnul do vápna důrazně a hlavou parádně srovnal na 1:1. Union se opět dostal do vedení a to zcela úplně zadarmo, když ve vápně hrál úmyslně Doubek rukou. Hostující hráč z penalty proměnil. Vyrovnání přišlo deset minut před koncem, když z levé strany míč propálil Šmalcl.

„Za mě jsme ale jeden bod ztratili. Union hrál z defenzivního bloku a spoléhal na nakopávané míče, které směřovaly na Očipku, nebo Murdycha. A také na standardní situace,“ litoval po zápase trochu zklamaný trenér Dobkovic Zdeněk Štol. Zdroj Děčínský deník.

SK Dobkovice : Union Děčín 2:2 (0:1) PK: 5:4

Góly: Šmalcl, Doksanský