S Povrly remíza 3:3.

30. 1. 2018

16427249_10154950911098670_6938300395049543790_n.jpgV prvním přátelském utkání Dobkovice remizovaly proti Povrlům 3:3. Další zápas se odehraje v neděli proti Proboštovu, který hraje 1.A Třídu. Utkání s Povrly ohodnotil trenér Zdeněk Štol.

´´K prvnímu přípravnému utkání v rámci zimní přípravy jsme se utkali s TJ Povrly. K utkání jsme odjeli pouze s 11 hráči, když chyběli oba brankáři a záložní čtveřice Radek Štol, Martin Lohniský, David Kutzler a Ta Wieth. Na našem výkonu to bylo bohužel znát. Vytvořili jsme si sice hned od počátku herní převahu ale koncovka byla žalostná. Jen Tomáš Dyrynk, který z důvodu absentujících hráčů nastoupil pro něj na netypickém postu pravého záložníka, spálil v prvním poločase tři vyložené šance. Proměnil až tu čtvrtou, kdy zužitkoval přesnou nahrávku Kuby Šmalcla. V té tobě hrál soupeř dobře, organizovaně bránil a podnikal rychlé protiútoky, které se mu v závěru poločasu podařilo zužitkovat.´´

´´ Na druhý poločas dorazili alespoň Radek Štol a Michal Doubek, mohli jsme vystřídat a trochu upravit sestavu. Herní převaha byla hned ještě výraznější a brzy jsme zápas otočili. Trefili se Veselý a Šmalcl. Soupeři začaly ubývat síly a naše převaha byla opravdu značná. Bohužel jsme ji nedokázali vyjádřit brankami. Trefovali jsme břevna, tyče a zahazovali vyložené šance. V té fázi hry se bohužel soupeř už uchyloval k záludné hře. Naše individuální průniky zastavoval pouze za cenu nevybíravých faulů, mnohdy bez jakékoli snahy vůbec zasáhnout míč. Často zněl na hřišti jediný pokyn ´´přeruš!´´. My už jsme se snažili poslední dvacetiminutovku pouze dohrát bez zranění. Rozhodčí sice jednoho z povrdelských hráčů předčasně poslal do sprch ale jak sám po zápase hodnotil, kdyby rozdával karty jak v normálním zápase, utkání by se vůbec nedohrálo. Mrzí mě to, Povrly se hlavně v prvním poločase snažily hrát organizovaný fotbal, někteří hráči jsou i opravdu fotbalový. Naštěstí, až na pár šrámů, jsme utkání přežili bez vážnějšího zranění a můžeme se připravit na soupeře z krajských soutěží, kde tento způsob vedení přátelských zápasů není obvyklý. Konečný výsledek s Povrly 3:3 není pro nás tak důležitý, kromě jiného nám zápas ukázal, že musíme více zapracovat na předfinální a finální fázi. Tolik příležitostí ke skórování nám mužstva z krajských soutěží neumožní.´´