První tři body se vezou z Hostovic !

14. 9. 2017

pavel-doksansky--autor--jaroslav-zeman--decinsky-denik.jpgV rámci třetího kola krajské soutěže zajížděly Dobkovice na půdu Hostovic. Na hřišti, které bylo doslova z kopce se hrál zápas, ve kterém narazil nováček soutěže proti zkušenému týmu, pohybující se ve vyšších patrech tabulky.

První dvě kola vyšly bodově na prázdno. To si zcela Dobkovice uvědomovaly a tak šly do zápasu s tím, že už musí získat nějaké body. První poločas byly Hostovice lepším týmem. Vytvářely si šance a jejich hra ´´z kopce´´ způsobovala obtíže. V 19. minutě se po rohu nejlépe zorientoval domácí Lank a domácí vedli 1:0. Hostovice dále pokračovaly v tlaku, když před brankářem Vlkem hasil na poslední chvíli obránce Doubek i Doksanský. Ve 28. minutě byl faul ve vápně a nařízena penalta pro Hostovice. K té se postavil domácí útočník, ale brankář Vlk vystihl směr. Ve druhém dějství se Dobkovice pokoušely využít nerovnosti terénu, ale začátek zápasu jim nevyšel. Po špatně odehraném balonu ve vápně inkasovaly druhou branku zápasu. Svěřenci trenéra Zdeňka Štola se ovšem nevzdali. Jakub Šmalcl napřáhl z dálky a jeho střela spadla k tyči, 2:1. Tlak Dobkovic ve vápně soupeře, domácí hráč zahrál úmyslně rukou v malém vápně, nařezíná penalta. Tu tentokrát proměnil Dan Příhonský a bylo srovnáno, 2:2. V 89. minutě došlo k otočení skóre. Michal Štol si na zadní tyči naskočil a hlavou uklidil míč do brány, 2:3. Fotbalisté Dobkovic vezou tak první tři body.

„Přežili jsme první poločas, kdy domácí hráli z kopce a měli tlak. Po druhé brance se zatáhli. Kluci předvedli dobrou morálku a utkání nakonec otočili. Asi to byl remízový duel, ale za druhé dějství jsme si tři body zasloužili,“ pravil dobkovický trenér Zdeněk Štol. Zdroj Děčínský deník

SK Hostovice : SK Dobkovice 2:3 (1:0)

Góly: Šmalcl, Příhonský(P), Štol Michal