Pozápasové ohlasy; Smolná prohra v Lovosicích .

3. 2. 2019

img_0061.jpgFotbalisté Dobkovic už mají za sebou první přátelský zápas v roce 2019. V průběhu zimní přípravy narazily na Lovosice, které v Krajském poháru doma porazily 5:0. Odvetný zápas se hrál na umělém povrchu v Lovosicích. Utkání okomentoval hlavní trenér Dobkovic, Zdeněk Štol.

´´K prvnímu utkání v rámci zimní přípravy jsme zajížděli na hřiště ASK Lovosice. Museli jsme se obejít bez dvojice ofenzivních hráčů (Radek a Michal) jejichž místo zastoupili mladíci Michal Vondráček a Nikolas Petrů. Před tímto utkání jsme ještě neabsolvovali žádný venkovní trénink a vzhledem k tomu, že FK Lovosice hrají o dvě soutěže výše, byl na našich hráčích v úvodních minutách znát respekt ze soupeře.,,

´´Ten ovládl prvních 15 minut utkání a vynutil si územní převahu. V momentě kdy jsme začínali utkání herně vyrovnávat, přišel ve středu hřiště na hranici faulu o míč Kutzler a domácí po pěkné akci šli do vedení. Od té doby se začalo hrát vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. My jsme se dočkali vyrovnání po pěkné akci, kdy míč šel po ose Dyrynk, Vondráček, Kořínek a zakončující Popčák. Navíc jsme záhy přidali i gól druhý, to se opět prosadil dobře hrající Popčák, ale pro ofsajdové postavení nám nebyl gól uznán. Naopak domácí po individuální akci kopali v závěru poločasu penaltu, to když domácího hráče ve vápně podrazil Doubek. Mára však penaltu zlikvidoval a tak poločas skončil 1:1.,,

´´V druhé půli jsme očekávali nápor domácích, ale ten se nekonal. Naopak, téměř dvacet minut jsme soupeře k ničemu nepustili, byli jsme častěji na balónu a plně ovládli střed pole. Čtveřice Šmalcl, Kutzler, Línek a Příhonský převyšovala domácí středovou řadu, zvláště Danovi utkání sedělo a byl od míče téměř neoddělitelný. V této pasáži jsme měli několikrát blízko ke skórování, nejprve z přímého kopu nastřel Dan břevno, poté orazítkoval břevno pěknou střelou Kůca. Do vyložené šance se ještě dostal Popčák, ale jeho hlavičku zneškodnil brankář domácích.  Domácí z mizérie vysvobodilo až několik kontroverzních rozhodnutí rozhodčího. Nejvíce emocí vzbudila druhá branka domácích, když naši hráči očekávali odkop od brány a odešli z pokutového území, domácí na nic nečekali, vzali si balón a rozehráli a tak jsme mohli být svědky ve fotbale nevídané situace, kdy ve vápně stojí pouze hráči domácích a pohodlně skórují do prázdné brány. Na dotaz u pomezního jak celou situaci viděl, jsme se dozvěděli, že se zrovna nekoukal….. Když pak domácí přidali třetí gól z hraničního postavení útočníka, bylo po utkání. Naši hráči přestali hrát, dohadovali se z rozhodčím a naše herní pohoda byla pryč. Domácí pak plně ovládli závěr utkání, přidali ještě jednu branku a rozhodčí po dalším sporném výroku, utkání raději předčasně ukončil.,,

´´ Musím poděkovat domácím hráčům i vedení, chování bylo absolutně korektní, hra měla úroveň i nasazení. Fauly z obou stran vyplynuly spíše ze zápalu boje než z úmyslu. Hřiště i zázemí parádní. Naše hráče bych pochválil za perfektní zvládnutí taktiky, individuálních herních dovedností a fyzického nasazení. Absolutně zklamali v psychické odolnosti, takhle se nechat zlomit rozhodčím je nepřípustné. Myslím, že utkání bylo pro obě mužstva přínosné.,,