Povinná výhra nad Velkým Březnem.

1. 11. 2018

imgp3788.jpgDesátým kolem pokračovala krajská 1.B třída. Fotbalisté z Dobkovic hostili poslední Velké Březno. Svoji povinnost splnili, když porazili svého soupeře těsně, 2:1. Další kolo Dobkovice zajíždí do Šluknova.

Ve velmi chladném, sychravém počasí se odehrálo další fotbalové kolo. Za neustálého deště se Dobkovice střetly na podmáčeném terénu s posledním Velkým Březnem. Už od úvodu byla patrná převaha domácích. Hosté dobře bránili a snažili se hrát směrem dopředu. Ve 13. minutě se odrazil v malém vápně míč k Jaromíru Dyrynkovi, který otevřel skóre utkání. Pak nastala chvilka pro asistenta rozhodčího. Ten signalizoval údajný ofsajd ve vápně hostů a tak branka neplatila. O chvilku později vyslal Radek Štol další centr do vápna, kde ho sklepnul do branky Michal Štol, opět vyletěl praporek pomezního a branka nebyla uznána. Ve 36. minutě si naskočil na centr Příhonskýho Jaromír Dyrynk a hlavou vstřelil druhou branku zápasu. Ve druhé polovině zápasu se k dešti přidal vítr a zápas to lehce ovlivnilo. Přesto to vypadalo, že se s počasím lépe srovnali hosté, neboť úvod půle patřil jim. V 66. minutě měl velkou příležitost Popescu, stál sám před brankářem, ale neproměnil. O chvilku později další šance, tentokrát Michal Štol, znovu neúspěšně pro Dobkovice. V 71. minutě se Březno dostalo do hry! Propadnutý míč si převzal na zadní tyči nikým nehlídaný hostující záložník a obstřelil brankáře Tomáše, 2:1. Závěr utkání byl velmi vyhecovaný. Hosté cítili, že mohou utkání ještě víc zdramatizovat. Hlavní rozhodčí Šimeček ukončil utkání v 90. minutě, na hrací ploše došlo ke strkanicím, výhrůžkám a vulgárním výrazům. Vše na místě museli řešit pořadatelé.

„Splnili jsme povinnost, tím všechno pozitivní ale končí. První poločas jsme měli vyhrát daleko vyšším rozdílem, dost šancí jsme zahodili. Po změně stran jsme přestali hrát a soupeř z ojedinělé akce snížil. Báli jsme se o výhru až do konce. Foukal vítr, pršelo, to také fotbalu moc nepřidalo,“ kroutil hlavou dobkovický kouč Zdeněk Štol. Zdroj Děčínský deník.

Po skončení utkání byl starostou obce, panem Michalem Faltusem slavnostně zasazen strom, k 100. výročí vzniku Československé republiky. Děkujeme obci Dobkovice za velkou podporu.

SK Dobkovice : FK Jiskra Velké Březno 2:1 (2:0)

Góly: 2x Jaromír Dyrynk

Diváci: 39

Sestava DBK: Tomáš - Doubek, Kořínek, Línek - Popčák, Radek Štol, Příhonský(K), Šmalcl, Jaromír Dyrynk - Popescu(79.Martínek), Michal Štol

Trenér: Zdeněk Štol