Na úvod letní přípravy výhra v Modrý.

3. 8. 2018

robert-divis--zdroj--fk-chabarovice.jpg​Fotbalisté Dobkovic nastoupili do letní přípravy a hned první přátelský duel jim vyšel vítězně. V Modrý u Děčína vyhráli velkým rozdílem. Soupeř hrající o dvě soutěže výše, byl dobrou volbou na přátelské utkání i vzhledem k hrací ploše, která je v Modré na výborné úrovni.

​Do utkání nenastoupil Michal Štol a Jakub Kořínek (oba ze zdravotních důvodů), David Kutzler a Petr Veselý. Úvod zápasu vyšel lépe Modrý, která byla více na míči a vytvářela si šance. Vedení se ujala po krásné střele z dálky. Poločas skončil 1:0 a šlo se do druhé půle, kde se Modrý podařilo zvýšit na 2:0. Nutno podotknout, že to byla ojedinělá šance domácích, po celou dobu byly aktivní právě Dobkovice. Odměna přišla o pár minut později a nastartovala skvělý druhý poločas. Radek Štol si naběhnul na parádní centr Línka a vstřelil kontaktní branku. Pak vyslal Popesca do velké šance, ten si s ní poradil výborně a bylo srovnáno, 2:2. Zlom zápasu zapsal Matěj Tomášek, který svou parádní střelou z dálky vymetl šibenici, 3:2. Na roh Radka Štola si parádně naskočil Popčák a bylo to o dvě branky. Opařená Modrá nedokázala zareagovat a tak v posledních minutách po pěkné kombinaci zakončil zápas střelou k tyči, Šmalcl.