Na půdě mistra jsme prohráli.

21. 6. 2018

chuderov-dobkovice-26-kolo-1-b-tridy-09_denik-630.jpgPoslední zápas sezóny se odehrál na půdě už jistého vítěze 1.B třídy. Chuderov vyhrává soutěž už potřetí za sebou. Tentokrát si příští sezónu už zahraje 1.A třídu. Dobkovice svou prohrou v Chuderově o rozdíl dvou bodů ztrácí čtvrté místo a spadly až na místo sedmé.

Dopolední utkání v Chuderově sledovala i početná skupinka Dobkovických fanoušků. Hned z kraje zápasu si na centr Radka Štola naběhnul Michal Štol, ale jeho pokus neohrozil z malého vápna branku. O pár minut později si navedl míč až k hranici penalty, ale střela se nevešla mezi tyče. Chuderov se tak ujal vedení ve 23 minutě, když si ve vápně naskočil na dobře zahraný centr domácí obránce, 1:0. Doksanský svou parádní střelou z dálky srovnal stav na 1:1. Do poločasu se Chuderovu podařilo vrátit vedení, po přísně odpískané penaltě, 2:1. Ve druhém dějství Dobkovice zatlačily soupeře. Faul brankáře na Michala Štola a odpískaná penalta, tu proměnil Kutzler, 2:2. Chuderov znovu odpověděl a vrátil si vedení na svou stranu, 3:2. Dobkovice se nevzdaly a v 62. minutě Šmalcl opět srovnal na 3:3. Zápas rozhodla smolná tečovaná střela do protipohybu brankáře Tomáše.

„Hrál se pěkný fotbal. Domácí byli v koncovce efektivnější. Ukázalo se, že mají šikovné útočníky. Pro nás je to škoda, nějaký bod jsme mohli získat. Konečné umístění zase tak neřešíme, důležitější byl herní projev. A ten nebyl špatný,“ řekl kouč Dobkovic Zdeněk Štol. Zdroj Děčínský deník.

FK Chuderov : SK Dobkovice 4:3 (2:1)

Góly: Doksanský, Kutzler(Pen), Šmalcl