Mizérie pokračuje. Další prohra v řadě.

17. 5. 2018

17.-kolo---autor--jaroslav-zeman--decinsky-denik.jpg​Mizerná série pokračuje. Dobkovice ruply i ve Svádově, kde vedly slibně 3:0. Přesto prohrály 5:3. Další utkání se hraje doma proti druhému Šluknovu, který má vysoké ambice na postup.

​Dobkovice ztrácí body doma i venku a tak se už sesunuly na páté místo tabulky. Čelo jim začíná postupně utíkat. Přesto si jako nováček soutěže vedou stále slibně. Historicky Dobkovice z B.třídy vždy spadly do okresního přeboru, nyní se jich to ale netýká. Prozatímní zisk 35.bodů je více než slušný a ještě mohou několik bodů získat a poprat se ještě o třetí místo. Teď v sobotu doma narazí na druhý Šluknov.

Ve Svádově utkání začalo přímo na výbornou. V šesté minutě otevřel skóre Radek Štol, když si naběhnul na centr Dyrynka. Ve 23. minutě se konečně podařilo dát branku ze standartní situace. Postaral se o to Příhonský. Ve 35. minutě zahrál Šmalcl rohový kop na bližší tyč, kde Radek Štol zaznamenal svou druhou trefu v zápase, 0:3. Ve 41. minutě se řítil Šmalcl sám na brankáře ale jeho nájezd brankář ustál. Svádovu se podařilo do poločasu vstřelit branku, 1:3. Hned na začátku druhého poločasu došlo ke klíčovému momentu. Asistent rozhodčího Kolátor chybně neuznal branku Dyrynka pro údajný ofsajd a o pár minut později neodpískal penaltu opět na Dyrynka. Svádov se pak dvakrát podíval na polovinu Dobkovic a vstřelil dvě branky, když nakopnutý míč vždy našel útočníka, 3:3. Za nerozhodnutého stavu měl Šmalcl druhou šanci, stál sám před brankářem a opět ho nedokázal propálit. Svádov využil této příležitosti a přidal další dva góly. Ještě v závěru nastřelil Michal Štol tyč a Dyrynk přestřelil prázdnou bránu. Dobkovice pak hořely v koncovce a Svádov si utkání v klidu dohrál.

„Myslím si, že jsme domácí po celý zápas přehrávali. Je neuvěřitelné, jak jsme promrhali tříbrankový náskok. Svádov byl hodně efektivní, nám na jaře moc dobře nechytá brankář Vlk. Sami jsme zahodili další velké šance. Výsledek nás hodně mrzí, ale můžeme si za něj sami,“ zdůraznil trenér Dobkovic Zdeněk Štol. Zdroj Děčínský deník.

​TJ Svádov - Olšinky : SK Dokovice

Góly: Štol Radek 2x, Příhonský