Michal Štol hattrickem zajistil výhru nad Chlumcem.

11. 10. 2018

img_4269.jpgDobkovice konečně zabraly a doma porazily Chlumec 5:2. Hattrick vstřelil vysoký útočník Michal Štol. Další kolo zajíždějí Dobkovice do dalekého Jiříkova.

Už v první minutě neproměnil velkou šanci Šmalcl, jeho střela do odkryté branky skončila na noze hostujícího obránce, který míč vykopnul ven. Další příležitost domácích měl Michal Štol, ale neproměnil. Hosté se tak paradoxně dostali do nečekaného vedení, když si na rohový kop naskočil chlumecký záložník, 0:1. Vyrovnávací branka padla ve 32.minutě, k Michalu Štolovi propadnul míč a ten ve vápně prostřelil brankáře, 1:1. O dvě minuty později byl faulován Příhonský před velkým vápnem. Míč si vzal na starost Šmalcl a uklidil míč k pravé tyči, 2:1. Ve druhém poločase Dobkovice zlepšily aktivitu a odměnou jim byl další gól. Příhonský našel obloučkem Radka Štola, který se srazil s brankářem, vypadnutý míč dorazil do sítě Michal Štol a už to bylo 3:1. Hosté o tři minuty později šťastně snížili, Jaromír Dyrynk nechtěně tečoval střelu a ta zapadla pod břevno, 3:2. V 73. minutě si na Příhonskýho centr naskočil Popčák a hlavou vrátil dvoubrankové vedení. Definitivní tečku zapsal střelec zápasu Michal Štol, když proměnil penaltu.

„Zasloužené vítězství, i když jsme si to v prvním poločase zkomplikovali. Ale po změně stran jsme byli lepší. Konečně hráči zlepšili koncovku, branek mohlo být ale daleko více,“ měl jasno trenér Zdeněk Štol. Zdroj Děčínský deník.

SK Dobkovice : TJ Chlumec

Góly: 3x Michal Štol, Popčák, Šmalcl