Druhá půle přinesla první domácí výhru.

26. 4. 2018

2544158465846.jpgFotbalisty Dobkovic trápí v jarní části soutěže první poločas. Proti Podluží zabraly až ve druhém dějství a konečně tak na domácí scéně bodovaly naplno. Aktuálně Dobkovice drží pouze o skóre třetí místo, druhý je Šluknov se stejným počtem bodů.

Do utkání nenastoupilo duo zraněných hráčů, Doubek a Lohniský. Do sestavy se tak vrátil Veselý. Jako první se ovšem do vedení dostaly Dobkovice, po Šmalclově střele ve vápně, kde zapadnul míč na zadní tyč, 1:0. Hostům se z první střely na branku podařilo vytěžit srovnání, 1:1. Druhý pokus na branku a druhý gól v domácí síti. Podluží se během druhého výletu na polovinu soupeře dostalo do vedení 1:2. Ve druhém poločase tak opět musely Dobkovice dotahovat. Na 2:2 srovnal celkem brzo v 48.minutě Kutzler a v 65. minutě poslal Dobkovice do vedení kapitán Doksanský. Jeho střela ze standartní situace zapadla přesně k tyči. Klid přidal Radek Štol, který hlavou zvýšil na 4:2, když si naskočil na centr Příhonskýho. Definitivní tečku zápasu připsal Michal Štol, který dorazil míč do branky hostujícího brankáře, 5:2.

„Opět jsme neměli dobrý první poločas. Nestalo se nám to poprvé. Po změně stran se kluci uklidnili, začali hrát svou hru a soupeře jsme i díky lepší fyzičce přehrávali. Myslím si, že to bylo zasloužené vítězství. Soupeř opět vytěžil z minima maximum. Není dobře, když proti nám týmy ze dvou šancí dají dvě branky. Na tomhle prostě musíme zapracovat,“ má jasno trenér Dobkovic Zdeněk Štol. Zdroj Děčínský deník.

SK Dobkovice : TJ Horní Podluží 5:2 (1:2)

Góly: Šmalcl, Kutzler, Štol Radek, Štol Michal