Děkuju za dárek k narozeninám; řekl trenér Štol po vítězném zápase.

26. 5. 2018

1972363_10152260365323670_1522435852_n.jpgAmbiciózní Šluknov, který se netají vyhlídkami na postup do 1. A Třídy, narazil v Dobkovicích. Už na podzim jednoznačný lídr Chuderov zde padl 3:1. Teď okusil porážku 5:3 i Šluknov. Dobkovice se tak zbavily nepříznivé bilance a připisují si tři body.

V Dobkovicích se odehrál velmi dramatický a napínavý zápas, který celkem přinesl osm branek. Jako první se ujali vedení domácí, Michal Štol přetlačil brankáře ve vápně a otevřel skóre, 1:0. Šluknov se pokoušel o odpověď ve 31. minutě, ale do cesty se postavil Lukáš Vlk, který svým skvělým zákrokem podržel tým. Šluknov byl celkově zatažený a více ze hry a šancí měly v prvním poločase Dobkovice. Ve druhém dějství se na hřišti začalo přiostřovat a utkání nabíralo na větším tempu. V 53.minutě bylo srovnáno na 1:1, trefil se z dorážky střelec Šluknova, Emil Mikula. S rychlou odpovědí přišel o tři minuty později Šmalcl, když prostřelil brankáře ve vápně, 2:1. Hra v tu chvíli byla otevřená na obou stranách a nikdo nechtěl odejít s prázdnou. Šluknovu se opět podařilo srovnat utkání na 2:2. V 60. minutě našel Příhonský Radka Štola a ten uklidil míč na vzdálenou tyč, 3:2 pro Dobkovice. Šluknovští hráči špatně nesli nepříznivý vývoj zápasu a na hřišti bylo hodně veselo. V 81. minutě propadnul nešťastně míč na zadní tyč a tam ho uklidil hostující záložník, 3:3. V 89. minutě vypukla na tribuně velká euforie, když Kutzler vstřelil důležitou branku na 4:3. Divoký zápas o dvě minuty později dokonal Šmalcl, když si naběhnul na centr Popčáka, 5:3. Po skončení zápasu děkoval trenér Zdeněk Štol, který nedávno oslavil 49.narozeniny.

Děkujeme fanouškům za skvělou atmosféru !

„Byl to pěkný, útočný fotbal. Z obou stran tam bylo perfektní nasazení. Byl to zatím nejlepší soupeř, který u nás v sezoně hrál. Nezalezl do obrany a chtěl hrát fotbal. Nám se proti lepším celkům daří. Tři body samozřejmě bereme,“ radoval se kouč Dobkovic Zdeněk Štol. Zdroj Děčínský deník.

SK Dobkovice : SK Šluknov 5:3 (1:0)

Góly: Šmalcl 2x, Štol Michal, Štol Radek, Kutzler