Další remíza, tentokrát s Proboštovem

11. 2. 2018

iq8.jpgVe druhém přátelském utkání remizovaly Dobkovice s Proboštovem. Stejně jako zápas s Povrly, i tento skončil 3:3. Utkání okomentoval trenér Dobkovic Zdeněk Štol.

´´Ve druhém utkání v rámci zimní přípravy, jsme na umělé trávě v Srbicích narazili na celek I.A tř. TJ Proboštov. Ještě před rokem byl mezi oběma mužstvy propastný rozdíl tří tříd, Proboštov hrál krajskou soutěž a my okresní přebor. I z tohoto důvodu jsme do utkání nastoupili v defenzivním rozestavení 4-2-3-1 tedy se dvěma štítovými záložníky.´´

´´ Soupeř byl od začátku aktivnější, více na míči a vytvořil si i mírnou územní převahu. My jsme se soustředili na dobré bránění s rychlým přechodem do protiútoku. Hru ve středu pole jsme postupně vyrovnali a odměnou byla naše vedoucí branka, to se z dálky pěkně trefil Ondra Línek. Do poločasu bylo ještě veseleji, když pěknou a rychlou kombinaci zakončil David Kutzler, 2:0. Pak ale zabral i soupeř a ještě do poločasu snížil přízemní střelou k tyči. Druhý poločas začali hráči Proboštova náporem a brzy se jim podařilo srovnat, soupeř využil špatného postavení našeho brankáře Vlka a pohodlné přehození znamenalo stav 2:2. Za tohoto stavu jsme mohli hned 2x skórovat, nejprve se protáhl do velkého vápna po lajně Radek, ale jeho nahrávka nenašla adresáta a o pár minut později podobnou individuální akci předvedl Dan, ale bohužel s podobným výsledkem. To jak se s takovou situací má nakládat, nám naopak předvedl soupeř. Identickou situaci vyřešil s přehledem a otočil vývoj utkání. Hra byla v této fázi vyrovnaná a již i četnými střídáními na obou stranách neurovnaná. Přesto se nám v závěru podařilo utkání vyrovnat, Kuba Šmalcl našel mezi stopery Dana a ten si s danou situací věděl rady. V závěru se ještě jednou vyznamenal Lukáš Vlk, při likvidaci táhlé střely k tyči a pomohl tak ke konečné remíze 3:3. Nutno uznat kvalitu soupeře, hrál technicky na úrovni, dobře kombinoval a byl silný v osobních soubojích, což nám občas chybí. Na druhou stranu patří hráčům Proboštova uznání. V celém utkání nebyl zaznamenán téměř žádný nepřiměřený faul, utkání se hrálo důrazně ale fair play, tak jak se přípravná utkání hrát mají. Pro nás to byla cenná zkušenost a myslím, že naši kluci odehráli dobré utkání.´´