Boj o třetí místo skončil remízou.

14. 6. 2018

12049230_10153563923603670_532451409581016788_n.jpgSouboj dvou týmů bojující o třetí místo, to vše bylo k vidění v Dobkovicích. Domácí fotbalisté vyzvali Chabařovice. Dobkovice nemají tohodle soupeře moc v oblibě, za poslední čtyři klání dvakrát prohrály a dvakrát remizovaly.

Trenér Zdeněk Štol si přál skončit do pátého místa, jako nováček soutěže ovšem může skončit i třetí. I-když zápas skončil remízou a Dobkovice vyhrály až na penalty, stejně je situace okolo třetí příčky zamotaná do posledního kola. Ale nepředbíhejme. Domácím fotbalistům vyšel lépe herně první poločas. Byli aktivnější a vytvořili se hned několik zajímavých příležitostí. Bohužel se jako první trefily Chabařovice, když se odražený míč ve vápně odrazil na nohu útočníka, ten ještě s pomocí teče prostřelil Vlka. Ve 24. minutě se vydal na výlet Doksanský a poslal míč do vápna, kde si naběhnul Radek Štol a až na druhý pokus propálil brankáře, 1:1. Chabařovice opět udeřily! Tentokrát nedosáhnul Vlk na střelu z půlkruhu, která zapadla k tyči, 1:2. Minutu před koncem poločasu se postavil Šmalcl k rohovému praporku a našel ve vápně opět Radka Štola, který hlavou na zadní tyč snížil na 2:2. Nástup do druhé půle měly lepší Chabařovice, které byly aktivnější a zatápěly obraně Dobkovic. Dokonce vstřelily i branku, která ovšem nebyla uznaná pro ofsajdové postavení. V 91. minutě našel Šmalcl ve vápně Popesca, který vstřelil gól, ale proti byl čárový rozhodčí, který jako jediný viděl ofsajd. Tato penalta vyvolala na hřišti velké emoce a hlavní rozhodčí tak utkání ukončil. Zápas rozhodly až penalty, které zvládly lépe Dobkovice.

„Ta remíza je asi nakonec zasloužená. V prvním poločase jsme byli lepší my, ve druhém zase soupeř. Ten vytěžil z minima maximum. V závěru nám rozhodčí díky údajnému ofsajdu neuznal asi regulérní gól. Proto si myslím, že jsme zaslouženě vyhráli na penalty,“ řekl trenér Zdeněk Štol. Zdroj Děčínský deník.

SK Dobkovice : FK Chabařovice 2:2 (2:2) PK: 6:5

Góly: Radek Štol 2x